instagram
Legyőztük a Csíkszeredát!

Híreink

2016.09.29.

A selejtezősorozat negyedik körében szerdán a bombaerős Csíkszereda együttesét fogadtuk.

Zalai Titánok - ISK-Csíkszereda 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Zalaegerszeg U-16 Bajnokság - selejtező

Játékvezető: Márkus János, Vonalbíró: Molnár József, Baki Dávid

Gólszerzők: Szalai, Nagy, Parragi ill. Kurkó

Az elmúlt évek statisztikái szerint a papírforma a vendégek felé billentette a mérleg nyelvét. A mérkőzés előtt Csata Csaba vezetőedző elbeszélgetett a fiúkkal és azt kérte tőlük ne ijedjenek meg nevesebb ellenfelüktől. A Titánok harcosan léptek a jégre és ez meglepte a vendégeket. A küzdelmes játékrészben nem esett gól. Annál inkább a másodikban. A 30. percben meglepetésre Szalai Donát révén megszereztük a vezetést (1-0). A vendégek még fel sem ébredtek a sokkból és máris kettővel mentek a titánok. Két perccel később Nagy Dusán szerzett remek gólt (2-0). A harmad végénél egyre jobban a Csíkszereda dominált, kihasználva az egyre jobban fáradó Titánok figyelmetlenségét. Gólt azonban nem tudtak szerezni a remekül védő Horváth Bendegúznak.

A harmadik harmadban mindent egy lapra tettek fel a vendégek. Gyakran a kemény belépőkkel próbálták megtörni a Titánok ellenállását. Három perc volt hátra, amikor egy kapu előtti kavarodás után szépített a Csíkszereda. Óriási csatát hozott a hátralévő idő. A vendégek a kapunk elé szorították csapatunkat. Az utolsó fél percben lehozták a kapusukat is az egyenlítés reményében, ami viszont ellentétesen sült el, mivel remekül védekezve egy elcsent korongot Parragi lőtt az üresen tátongó vendégkapuba (3-1).A hátralévő 15 másodpercet már kivédekezték a fiúk és megérdemelten borulhattak egymás nyakába, hiszen óriási meglepetésre legyőzték a jóval esélyesebb Csíkszeredát!

Csata Csaba: - Azt kértem a srácoktól, hogy legyenek harcosak és bátrak. A csapat kiválóan játszott, jó védekeztünk és fejben is rendben voltunk. Óriási siker ez számunkra, hiszen ezek a győzelmek világítanak rá arra, hogy Zalaegerszegen milyen komoly munka folyik. Gratulálok a fiúknak!

A Titánok a következő körben október 9-én 13 órakor a Ferencváros csapatát látják vendégül.