Egy pontot szereztünk Fehérváron, de lehetett volna több is

2019.11.21.

Az OB II-es jégkorong bajnokság harmadik fordulójában Székesfehérvárra utazott csapatunk.

Hevület- Egerszegi Titánok, hu. 11:10 (3:1, 2:5, 5:4, 1:0)
Székesfehérvár, OB II Jégkorong bajnokság, Jv: Wolf László (Abonyi, Márkus)

Egerszegi Titánok: Major Gábor- Bekő, Henczi Gy., Gombos, Simon, Szabó (első), Gyémánt, Kéner, Ambrus, Bosnyák, Csata (második), Láng, Wéhli, Borbás, egyed, Minárik (harmadik), Barta, Prajda, Tóth. Edző: Csata Csaba

Gólszerzők: Varga, Gábor 2, Bajczi 2, Reiter, Prácser, Somos, Palkovics 2, ill: Minárik 3, Gyémánt, Borbás, Simon, Csata, Kéner, Bosnyák, Gombos,

A tavalyi bronzcsatában érdekelt csapatok találkozóját jól kezdtük és már az 5. percben vezetést szereztünk. A folytatás viszont nem alakult ilyen jól, hiszen az ébredező hazaiak sorozatban három gólt is ütöttek a harmadban. A második játékrészben magára találtak a fiúk és hét perc alatt négy gólt szerezve és egyet kapva megfordították az eredményt (4-5). A hajrában még kiegyenlített a Hevület, de Csata Csaba góljával újra előnybe kerültünk (5-6). A záró harmad öldöklő csatát hozott. Nagyot harcolva nem engedtük, hogy fordítsanak a fehérváriak és a harmad hajrájában kétgólos előnyt harcoltunk ki (8-10). Az utolsó két percre viszont nem összpontosítottak eléggé a fiúk és egy emberelőnyt kihasználva előbb egy gólra feljött, majd lehozva a kapusukat 6-a 4-ben támadva az utolsó előtti pillanatban az egykori válogatott csatár, Palkovics Krisztián kiegyenlített (10-10). A hosszabbításban egy újabb emberelőnyös gólt szerezve nyertek a hazaiak.

Csata Csaba:- Rosszul kezdtünk, de a második harmadtól pontosabban játszottunk és irányítottuk a mérkőzést. Két perccel a vége előtt még két góllal vezettünk. Ezt ki kellett volna védekeznünk, de rossz döntéseket hoztunk és így csak egy pont lett a jutalmunk.

A Titánok szombaton 19 órától a Goodwill Pharma Szegedi Vízmű csapatát fogadják.