U 14- Győzelemmel zártuk a selejtező sorozatot

2016.10.08.

Zalai Titánok - Vasas SC  6:4 (1:3, 1:0, 4:1)

Zalaegerszeg    U-14 Bajnokság - selejtező

Játékvezető:  Hofrics Róbert, Baki Dávid

Gólszerzők: Neubauer, Zelevics (4), Tóth-Zólyomi, ill: Somosvári, Sántha, Borsos, Soponyai

A kölyök csapatok A csoportos selejtezősorozatának ötödik fordulójában a Vasas együttesét fogadtuk. A sereghajtó ellen mindenképpen csak a győzelem volt elfogadható.

A mérkőzés elején fölényben játszottunk, de a vendég kontrákra folyamatosan figyelni kellett. Elég volt a harmad második felében két kihagyás és máris kétgólos hátrányba kerültünk (0-2). A 18. percbe Neubauer Tibor szépített, majd a játékrész végén újabb vendég gól következett(1-3).

A második harmadban már az első percektől kezdve a kapujuk elé kényszerítettük a fővárosiakat. Jöttek a helyzetek és a lövések, de a vendégek kapusa remekül védett. A harmad felénél végre megtört a jég és végre sikerült gólt szerezni a fiúknak Zelevics révén. Nagyon akartak a Titánok, de a játékrész végéig nem sikerült az egyenlítés.

A záró negyed elején 52 másodperc kellet Zelevicsnek az egyenlítéshez, majd három perc elteltével Tóth-Zólyomi találatával már mi vezettünk (4-3). Zelevics Gergő nagyon elkapta a fonalat és a 46. percben beütötte saját maga harmadik és csapata ötödik gólját (5-3). A mérkőzés hajrájában szépítet a Vasas, de jött Zelevics és egy újabb góllal bebiztosította a hazai győzelmet.

Összességében a Titánok győzelme megérdemelt, hiszen óriási akarattal és lendülettel játszottak a mérkőzésen. Dicséret illeti a vendégeket is, akik remekül bírták a hazai nyomást és sokáig vezettek is ellenünk.

Ezzel a találkozóval lezárult számunkra a selejtezősorozat, amelyben nem sikerült az A csoportos szereplés kiharcolása, így a B csoportban folytatjuk majd a bajnoki küzdelmeket.