Történelmi győzelem az OB II-ben

Híreink

2017.11.28.
Csapatunk első sikerét érte el a másodosztályú jégkorong bajnokságban

A jégkorong OB II-es bajnokság ötödik fordulójában a közvetlen rivális Jászberényt fogadtuk.

Zalai Titánok - JSE Jászberény 7:3 (0:2, 4:1, 3:0)
Zalaegerszegi Jégaréna, 100 néző, Jv: Mayer István (Molnár J., Szabó D.)

Zalai Titánok: Henczi B. – Henczi Gy., Tóth B., Kiss M., Simon, Szabó (első sor), Kéner, Maslac, Ambrus, Bosnyák, Csata (második), Bekő, Kolath, Ronga (harmadik), játékos-edző: Csata Csaba

Gólszerzők: Simon, Szabó (2), Csata (2), Ambrus, Bosnyák, ill. Tóth, Szajka, Bálint.

Az első harmadban nagy iramot diktáltak a csapatok, ahol mi voltunk  valamivel aktívabbak. A vendégek kapusa többször is bravúrral mentette meg csapatát a góltól. A 8. percben egy kontratámadásból vezetést szerzett a Jászberény. A folytatásban is jöttek a helyzetek, de  ahelyett, hogy az egyenlítés jött volna egy pontos kontrából újra a vendégek szereztek gólt (0-2).

A második harmad elején megtört a jég és Simon egy remek találattal szépített. Kapunkat parádés formában védete Henczi Bendegúz, aki ebben az időszakban több ziccert is hárított. A 26. percben Szabó egyenlített, de két perc múlva újra a JSE vezetett (2-3). A harmad felénél Csata Csaba egyenlített, majd a harmad hajrájában Ambrus találatával már nálunk volt az előny (4-3).

Az utolsó harmadban harcos és pontos játékot produkáltak a fiúk és három remek találattal (Szabó, Csata, Bosnyák) eldöntötték a mérkőzést.
Az első harmadban összeszedett hátrány nem vetette vissza a Titánokat és a második és harmadik negyedben érett és eredményes játékot mutatva történelmi győzelmet arattak, a jól küzdő Jászberény ellen.

Csata Csaba:- Győzelemre készültünk, de az elején kicsit megilletődötten játszottunk és hátrányba kerültünk. A második harmadtól, ahogy az első gólt ütöttük felszakadtak a gátak és innentől kezdve mi uraltuk játékot és fontos győzelmet ünnepelhettünk.  Jó úton haladunk és ezen az úton sok erőt adhat nekünk az a siker! Gratulálok a fiúknak a győzelemhez!

A Zalai Titánok a hatodik fordulóban december 9-én ismét hazai pályán játszanak, ellenfelünk az UTE Amatőr gárdája lesz.