Könnyen megszelídültek a Gepárdok

2018.01.21.

Az U18-as bajnokság középszakaszának első találkozóján, Óbudán vendégeskedtek a Titánok.

Gepárd-Egerszegi Titánok 3:7 (1:2, 1:4, 1:1)

Budapest, Gepárd Jégcsarnok, Jv: Sütő Gábor (Banga V., Soós M.)

Egerszegi Titánok: Horváth Bendegúz- Vankó, Geosits, Tóth, Somogyi, Karvalics (első), Szalai, Barancsi, Zelevics, De Paoli, Gyémánt (második), Szántó, Németh, Hollósi, Müller, Marth (harmadik). Edző: Csata Csaba

Gólszerzők: Csanády 2, Czirják ill. Zelevics 2, Somogyi 3, Szalai, Vankó

Az első bulitól kezdve fölényben játszottunk és már a 4. percben Zelevics Gergő révén előnybe is kerültünk (0:1). A 12. percben Zelevics újra megzörgette a fővárosiak hálóját, majd egy percen belül Csanády szépített (1:2). A második harmad első fele hozta meg az igazi áttörést. Öt perc alatt Somomogyi András kettő, Szalai Donát és Vankó Tamás egy-egy gólt szerezve, gyakorlatilag eldöntötte a találkozót (1:6). A harmad felénél Czirják talált utat Horváth Bendegúz kapujába (2:6). A záró harmad felénél Somogyi növelte az előnyünk, majd a hajrában Csanády szerzett még egy hazai gólt, ami szépségtapasznak volt csak elegendő.

Csata Csaba együttese végig uralta a mérkőzést, amit a statisztika is megerősít:

Kapura lövések: 23:46
Védések: 39:20
Kiállítások: 14:6

A fiúk január 25-én, csütörtökön a Pesterzsébet, majd január 27-én, szombaton újra a Gepárdokat fogadják.