Két idegenbeli siker után, hazai pályán nem ment a fiúknak

2018.03.04.

U 16 –os csapatunk két győzelemmel zárta a középszakaszt, majd a rájátszás első mérkőzésén nem bírtunk a KMH-val.

Ifj. Ocskay Gábor JA- Egerszegi Titánok 3:4 (1:1, 1:1,1:1, 0:0, 0:1)
Székesfehérvár, Jv: Márkus János (Bencze M., Németh N.)

Egerszegi Titánok: Farkas Levente- Szalai, Illés, Neubauer, Zelevics, Osbáth,  (első), Wágner, Soltész, Marth, Őri, Németh (második), Horváth D., Sinkovicz, Barati , edző: Koós Tibor

Gólszerzők: Keceli-Mészáros, Hamrák 2, ill. Marth 3, Szalai,

Székesfehérváron mindig nagyon nehéz mérkőzések várták a csapatunkat. Nem volt ez másként ezúttal sem. A 3. perc elején vezetést szereztek a hazaiak, amit Marth Bence a 14.-ben kiegyenlített (1-1). A második harmad is kemény csatát hozott. A 30. percben újra előnybe kerültek a hazaiak, de három perc múlva Szalai Donát egyenlített (2-2). A remekül játszó Marth Bence a harmadik játékrész felénél előnyhöz jutatta csapatunkat, de sajnos az utolsó percben kiegyenlített az Ocskay (3-3). A hosszabbítás első része nem hozott gólt, így jöhetett a szétlövés. Marth Bence belőtte így meglepetésre sikerült idegenben legyőznünk a Fehérvárt!

Két nap múlva (02.28) a Ferencváros vendégeként léptünk jégre.

Ferencváros TC- Egerszegi Titánok 4:5 (1:0, 1:2, 2:2, 0:1)
Budapest, FTC Sátras Jégpálya, Jv: Mach Márton (Balla N., Kocsány B.)

Egerszegi Titánok: Farkas Levente- Szalai, Tóth, Németh, Neubauer, Zelevics (első), Barancsi, Wágner, Marth, Barati, Őri (második), Mátyás, Wappel, edző: Csata Csaba

Gólszerzők: Rácz, Stoica 2, Sőléd, ill. Zelevics, Barancsi, Szalai, Marth, Neubauer

Szoros első harmadot hozott a találkozó, ahol a 8. percben előnybe került az FTC (1-0). A második harmadból mindössze két perc telt el, amikor Zelevics Gergő egyenlített (1-1). A 35. percben Barancsi Zoltán találatával vezetést szereztünk, de csak két percig örülhettünk, mert Stoica egyenlített (2-2). A harmadik harmad első 10 percében kicsit beragadtunk és a hazaiak kétszer is eredményesek voltak (4-2). A játékrész hajrája jól sikerült! Mindent beleadtak a fiúk és az 57. percben Szalai Donát szépített, majd az 59. percben Marth Bence egyenlített (4-4). A hosszabbításban harcosak és pontosak voltunk és Neubauer Tibor góljával újabb fontos sikert értünk el idegenben!

A B csoportos rájátszásban a KMH-t kaptuk ellenfélül. Az első mérkőzést hazai pályán játszottuk (03.04.).

Egerszegi Titánok - KMH 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Zalaegerszeg Jégaréna, Jv: Mayer István (Bosnyák M., Németh N.)

Egerszegi Titánok: Farkas Levente- Szalai, Tóth, Németh, Neubauer, Zelevics (első), Barancsi, Soltész, Marth, Nagy, Őri (második), Horváth, Wágner, edző: Koós Tibor

Gólszerzők: Szénási 2, Szeidl,

A sorozatterhelés kijött a fiúkon és ez rányomta a bélyegét a játékukra. Az első harmadban mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de gólt a vendégek tudtak lőni a 19. percben (0-1). Hasonlóan kemény összecsapást hozott a második harmad is. Próbáltunk egyenlíteni, de a lehetőségeinkkel nem tudtunk élni. A 34. percben egy emberelőnyös helyzetből tovább növelte előnyét a KMH (2-0). A záró harmad elején gyorsan gólt kaptunk és ez megpecsételte a sorsunkat (0-3). Hiába támadtunk többet ellenfelünknél, de gólt sajnos nem tudtunk szerezni. A kiállításoktól tarkított mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert.