2016.09.19.

Egerszegi Titánok - Ferencvárosi TC  3:12 (1:5, 1:1, 1:6)
Zalaegerszeg    U-14 Bajnokság - selejtező
Játékvezető:  Hofrics Róbert  Baki Dávid
Gólszerzők: Zelevics, Őri, Méhes, ill. Halász (3), Korozs (2), Ábrahám (3),  Pella (2), Székely (2)

A hétvégén U14-es csapatunk is megkezdte bajnoki szereplését. Az elmúlt évhez képest annyi változás történt, hogy a korosztályos csapat irányítását Koós Tibor vette át Soromácz Györgytől, aki au U12-es csapatért lett felelős.

Első idei mérkőzését játszották a fiúk és ez meglátszott az első harmadon. A védekezés nehezen állt össze és a vendégek a kapu mögül középre lőtt pakkokkal operáltak és szereztek tetemes előnyt. Azért egy gólt nekünk is sikerült szereznünk némi szépségtapaszként.

A második harmadban már egy harcosabb és elszántabb csapat siklott ki a jégre. Bátran és harcosan játszottak a fiúk a rutinos játékosokból álló Fradi ellen. A hajrában egy gól ott és egy gól itt. Igazságos döntetlen a harmadban.

A harmadik játékrész elején két elkerülhető gólt kaptunk, majd egy remek találattal szépítettünk (3-8). A harmad felénél történt egy kis összetűzés a játékosok között, amit a játékvezető csak nagyon lassan tudott felmérni, de végül úrrá lett a helyzeten és durva játék miatt 10 perces büntetést kaptunk és még két kétperceset is. A hajrában talán fejben is elfáradtak a fiúk és így nőtt egy tucatra a vendég gólok száma.

Koós Tibor: - Rosszul kezdtünk, de mentségünkre szóljon ez volt az első mérkőzésünk a felkészülés után. A mérkőzés közepén már láttam bíztató dolgokat, de  végére megint elfáradtunk. Ellenfelünknél négy olyan játékos is volt, akik meghatározói lennének bármelyik csapatnak.

A Titánok a következő körben október 1-én Debrecenbe utaznak, ahol a Debreceni HK vendégei lesznek.