A Titánok harcossága jó játékkal is párosult

2017.11.06.

Az OB II-es jégkorong bajnokságban hazai pályán fogadtuk a MAC Budapest együttesét.

Egerszegi Titánok -  MAC Budapest 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Zalaegerszeg Jégaréna OB II-es jégkorongmérkőzés, néző: 100 fő
Jv: Incze Miklós (Vörös, Ferenc)

Egerszegi Titánok: Henczi B.(kapus)- Kéner, Tóth, Bosnyák, Kiss, Szabó (első sor), Henczi Gy., Kolath, Bekő, Csata, Simon (második sor), Ronga (harmadik sor), edző: Csata Csaba

Gólszerzők: Bosnyák (2), Szabó, ill: Zsíros, Haluska, Nagy (2), Kordisz, Köszeghy, Kókai

Kiállítások: 0:6 perc

A vendégek nem udvariaskodtak és 20 másodperc elteltével, Zsíros találatával vezetést szereztek. A fiúk harcosan és bátran játszottak. A 10. percben a Szegedről érkezett támadó Bosnyák Márkó kiegyenlített (1-1). A felek jó iramú mérkőzést játszotta és élvezetes játék folyt a jégen. A vendégek valamivel pontosabban játszottak és a harmad végén Haluska és Nagy találataival kétgólos előnyt szereztek (1-3).

A második harmad elején tovább növelte előnyét a fővárosi alakulat. A titánok küzdöttek és több helyzetet is kidolgoztak. A harmad felénél újabb vendég gól érkezett, amire Szabó egy remek egyéni akció után parádés góllal válaszolt (2-5).

A záró játékrészre egy harcos zalai csapat jött ki a jégre. Bosnyák 44 másodperc elteltével tovább faragott a hátrányon (3-5). A következő 10 percben nagyot küzdöttek a Titánok, rengeteg jó megoldást bemutatva a jégen. Több ziccert is elhibáztak. A szépítés helyett újabb vendég gól következett az 53. percben. A fiúk mindent beleadtak, de a védelmünk kicsit lukas lett és ezt az 58. percben Kókai használta ki beállítva a 3-7-es végeredményt.

Csata Csaba: - Egy olyan társaság ellen játszottunk, akik 10-15 éve együtt játszanak és látszik rajtuk, hogy élvezik a jégkorongozást. Csapatunk ma bebizonyította, hogy koncentrációval és akarattal lehet jó meccseket játszani. Voltak helyzeteink, szép gólokat lőttünk és végre láttam csapatjátékot a fiúktól. Jó úton haladunk, de még sok a tanulnivalónk.

Az Egerszegi Titánok legközelebb november 19-én a DAB Amatőr csapatánál vendégeskednek Dunaújvárosban.