A hazai pálya most nem segített

2017.02.03.

A serdülő csapatunk a Csíkszereda és a DVTK jegesmedvék ellen is vereséggel hagyta el a jeget.

Zalai Titánok - ISK-Csíkszereda  2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Zalaegerszeg    U-16 Bajnokság - I. csoport
Játékvezető:  Mayer István, Vonalbíró:Molnár József, Bencze Máté

Gólszerzők: Nagy (2), ill. Sillo (2), Antal (2), Benedek

Nagy küzdelmet hozott a Csíkszereda elleni bajnokink. A csapatok nagy lendülettel kezdtek a mérkőzés elején. A 13. percben vezetést szereztek a vendégek, majd a harmad végéig még kétszer mattolták a védelmünket és 3-0-ra vezettek. A második harmadban összekapták magukat a fiúk és átvették a mérkőzés irányítását, de gólt mégis a Csíkszereda szerzett (0-4). A harmad hajrájába végre megtört a jég és Nagy Dusán szerzett szemfüles és egyben szerencsés gólt (1-4). A záró harmadban mindent megpróbáltak a fiúk és hat perc elteltével ismét Nagy szerzett gólt (2-4). A lendületünket és lelkesedésünket Antal törte le, amikor az 52. percben megszerezte csapata ötödik találatát.

Hiába játszottunk a második harmadtól fölényben, rengeteg helyzetünk kimaradt és így az első harmadban szerzett előnyével magabiztosan nyert a Csíkszereda.

Zalai Titánok - DVTK Jegesmedvék  5:6 hu. (1:1, 3:2, 1:2, 0:1)

Játékvezető: Mayer István, Vonalbíró: Baki Dávid, Bencze Máté

Gólszerzők: Nagy (4), Tóth, ill. Lővei (4), Mattyasovszky, Szőcs

A következő fordulóban a DVTK jegesmedvék ellen lépett jégre a serdülő csapatunk. Változatos, fordulatokban bővelkedő mérkőzést vívtak a csapatok. Nagy Dusán ott folytatta, ahol a Csíkszereda ellen abbahagyta és már a 6. percben gólt szerzett (1-0). A vendégek a 8. percben egyenlítettek. Hosszú mezőnyjáték után a 27. percben vezetést szereztek a vendégek. A fiúk megrázták magukat egy perc alatt két gólt szerezve fordítottak (3-2). A harmad hajrájában egyenlített a DVTK, majd Nagy juttatat előnyhöz csapatunkat (4-3). Továbbra is lüktetett a mérkőzés. A Záró harmad elején újabb vendég egyenlítésre, újabb Dusán gól érkezett (5-4). Sajnos 12 másodpercen belül egyenlítettek a jegesmedvék és jöhetett a hosszabbítás. Két perc elteltével Lővei szerzett vezetést a vendégeknek, akik már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

A találkozót többször is eldönthette volna bármelyik csapat, mégis hogy izgalmas legyen ez a hosszabbításra maradt. Egy végig kiélezett mérkőzésen a pontosabb csapat szerezte meg a győzelmet.

A folytatásban február 4-én 13 órától a Debrecen csapatát fogadjuk.